​Haradinaj në Thumanë: Ajo që po bën Kosova është njerëzore, kujdesi ynë nuk do të mungojë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Thumanën për të shprehur solidaritetin me ata që humbën më të dashurit e tyre.

Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se ajo që po e bën Kosova dhe, populli i saj, është njerëzore, sepse dëshiron ta ndajë gëzimin, sikurse edhe tash të keqen bashkë.

“Sonte, në Thumanë, në vendin e dhimbjes për çdo shqiptarë që humbi më të dashurit e tyre nga tërmeti me pasoja tragjike, për t’u shprehur solidarë por edhe për t’ua zgjatur dorën bashkëkombësve tanë. Ajo që po e bën Kosova, populli i saj, është njerëzore, sepse ne ndajmë gëzimin sikurse edhe tash të keqen bashkë. Kujdesi ynë nuk do të mungojë. Ndjenjë e veçantë se sa shumë jemi për njëri tjetrin, në çdo kohë”, ka shkruar ai./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS