​Afër 771 mijë qytetarë të vaksinuar me dy dozat antiCOVID-19 në Kosovë

Vetëm brenda një dite në Kosovë janë dhënë 3 mijë e 991 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Ndërsa prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri tani janë dhënë 1.640.380 doza të vaksinës. Kurse 770 mijë e 941 qytetarë janë vaksinuar dhe me dozën e dytë antiCOVID-19.

Kështu bëhet e ditur në raportin e fundi të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Dy ditë më parë ka filluar edhe vaksinimi me dozën përforcuese dhe dozën e tretë antiCOVID-19

Ndërkohë që në raportin e fundit, IKShPK njoftoi edhe për një vdekje dhe 7 raste të reja me COVID-19.

E aktualisht në vend janë 328 raste aktive me COVID-19.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS