Kontakti

Sport

Zyrtare: Armando Sadiku transferohet në Superligën e Turqisë

Publikuar

Pas shumë spekulimeve, më në fund është zyrtare klubi i ri i Armando Sadikut.

Sulmuesi shqiptar karrierën do ta vazhdoj në elitën e futbollit turk, tek skuadra Erzurumspor.

Ka qenë vetë klubi që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka zyrtarizuar Sadikun si përforcimin e ri.

“Ramë dakord me Armando Sadikun për parimin. Lojtari do të vijë në Erzurum dhe do t ‘ i bashkohet ekipit tonë pas përfundimit të ndeshjeve të kombëtares”, shkruhet në njoftimin zyrtar të klubit.

Erzum e ka bërë një video tejet interesante në publikimin e lajmit se kanë nënshkruar me Sadikun.

Gjithsesi detajet financiare nuk janë bërë publike, por vlen të ceket se Sadiku i është bashkuar klubit turk si lojtar i lirë. /Telegrafi/

Vazhdo të lexosh

Sport

Hadërgjonaj me fjalë të mëdha para ndeshjes me Greqinë: Nuk harrojmë nëpër çka kemi kaluar

Publikuar

Kosova nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes së Ligës së Komeve në Ligën D, shkruan “Zeri.info”.

Kosova barazoi në sfdinë e parë ndaj Moldavisë dhe përballja e nesërme mund ta mbulojë atë zhgënjim vetëm nëse fitohet.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj u ka dhënë motiv shokëve të skuadrës duke ardhur me një postim interesant në Facebook.

“Nuk harrojmë kush kemi qenë dhe nëpër çka kemi kaluar. Jemi rritur dhe jemi të lidhur fortë për të arritur suksese për vendin tonë. #FH2”, ka shkruar Hadërgjonaj.

Kosova nesër përballet me Greqinë në ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve, pasi që barazoi me Moldavinë në “Ennio Tardini” në Parma të Italisë me rezultat 1-1. /Zeri.info

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara