Kontakti

Sport

TEB-i dhe FFK nënshkruajnë marrëveshje për sponsorizim (Video)

Publikuar

Banka TEB dhe Federata e Futbollit në Kosovë kanë nënshkruar sot një marrëveshje për sponsorizim që është vazhdimësi e bashkëpunimit.

Presidenti i FFK-së Agim Ademi theksoi me këtë rast se ky është viti i 6 që janë së bashku me TEB-in.

Përveç futbollit, TEB do të mbështesë edhe basketbollin në të njëjtën mënyrë. Ky sponsorizim, nga i pari i FFK-së u cilësua si mjaft me rëndësi për sportin e Kosovës.

Vazhdo të lexosh

Sport

Hadërgjonaj me fjalë të mëdha para ndeshjes me Greqinë: Nuk harrojmë nëpër çka kemi kaluar

Publikuar

Kosova nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes së Ligës së Komeve në Ligën D, shkruan “Zeri.info”.

Kosova barazoi në sfdinë e parë ndaj Moldavisë dhe përballja e nesërme mund ta mbulojë atë zhgënjim vetëm nëse fitohet.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj u ka dhënë motiv shokëve të skuadrës duke ardhur me një postim interesant në Facebook.

“Nuk harrojmë kush kemi qenë dhe nëpër çka kemi kaluar. Jemi rritur dhe jemi të lidhur fortë për të arritur suksese për vendin tonë. #FH2”, ka shkruar Hadërgjonaj.

Kosova nesër përballet me Greqinë në ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve, pasi që barazoi me Moldavinë në “Ennio Tardini” në Parma të Italisë me rezultat 1-1. /Zeri.info

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara