Kontakti

Kronika e zezë

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 43 aksidente trafiku

Publikuar

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 43 aksidente trafiku, 12 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse 31 tjerë raportohen të kenë qenë vetëm me dëme materiale.

Policia po ashtu ka njoftuar se në 24-orët e fundit kanë shqiptuar 1 mijë e 591 tiketa trafiku, transmeton Telegrafi.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës gjithashtu bëhet e ditur se janë arrestuar 12 persona, 8 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 2 në vuajtje të dënimit./Telegrafi/

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Në Shërbimin Korrektues të Kosovës janë mbi 1 mijë persona të dënuar

Publikuar

Në Shërbimin Korrektues të Kosovës janë mbi 1 mijë persona të dënuar

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka ndarë statistikat ditore sa i përket numrit të dënuarve, të pranuarve, të liruarve, dhe të paraburgosurve.

Sipas statistikave, në total janë 1488 persona, ku 1038 prej tyre janë të dënuar.

3 prej tyre janë pranuar gjatë ditës së sotme, ndërsa ëshë liruar një person.

Poashtu janë në paraburgim 447 persona.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara