Kontakti

Sport

Messi qëndron në Barcelonë, arsyeja është beteja ligjore

Publikuar

Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi do të qëndrojë edhe për një sezon në Barcelonë

Vendimi i Messi vjen edhe për ta shmangur një betejë ligjore në mes të dy klubeve.

Fillimisht vazhdimin me Barcelonën e ka konfirmuar një media argjentinase kurse më vonë atë e ka bërë edhe vet Lionel Messi.

“Nuk isha i lumtur dhe dëshiroja që të largohesha. Nuk m’u lejua kjo në një mënyrë dhe do të qëndrojë në klub që mos të këtë një betejë ligjore. Menaxhmenti i klubit i udhëhequr nga Bartomeu është i tmerrshëm”, ka thënë ai.

“I thashë klubit, presidentit në veçanti, që dëshiroj të largohem. Ata e dinë këtë që nga fundi i sezonit. Ju thashë atyre që në 12 muajt e fundit unë mund të largohem. Por do të qëndroj sese nuk dua një luftë ligjore me këtë klub”. /GazetaExpress/

Vazhdo të lexosh

Sport

Hadërgjonaj me fjalë të mëdha para ndeshjes me Greqinë: Nuk harrojmë nëpër çka kemi kaluar

Publikuar

Kosova nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes së Ligës së Komeve në Ligën D, shkruan “Zeri.info”.

Kosova barazoi në sfdinë e parë ndaj Moldavisë dhe përballja e nesërme mund ta mbulojë atë zhgënjim vetëm nëse fitohet.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj u ka dhënë motiv shokëve të skuadrës duke ardhur me një postim interesant në Facebook.

“Nuk harrojmë kush kemi qenë dhe nëpër çka kemi kaluar. Jemi rritur dhe jemi të lidhur fortë për të arritur suksese për vendin tonë. #FH2”, ka shkruar Hadërgjonaj.

Kosova nesër përballet me Greqinë në ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve, pasi që barazoi me Moldavinë në “Ennio Tardini” në Parma të Italisë me rezultat 1-1. /Zeri.info

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara