Kontakti

Sport

Hadërgjonaj me fjalë të mëdha para ndeshjes me Greqinë: Nuk harrojmë nëpër çka kemi kaluar

Publikuar

Kosova nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes së Ligës së Komeve në Ligën D, shkruan “Zeri.info”.

Kosova barazoi në sfdinë e parë ndaj Moldavisë dhe përballja e nesërme mund ta mbulojë atë zhgënjim vetëm nëse fitohet.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj u ka dhënë motiv shokëve të skuadrës duke ardhur me një postim interesant në Facebook.

“Nuk harrojmë kush kemi qenë dhe nëpër çka kemi kaluar. Jemi rritur dhe jemi të lidhur fortë për të arritur suksese për vendin tonë. #FH2”, ka shkruar Hadërgjonaj.

Kosova nesër përballet me Greqinë në ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve, pasi që barazoi me Moldavinë në “Ennio Tardini” në Parma të Italisë me rezultat 1-1. /Zeri.info

Vazhdo të lexosh

Sport

Katër klube të njohura në garë për Leon Dajakun, Sheffield United më i avantazhuar

Publikuar

Sheffield United është një nga katër klubet që kanë shprehur interes për të marrë të riun shqiptar të Bayern Munich, Leon Dajaku

Sipas Goal.com dhe SPOX, 19-vjeçari kërkon të largohet nga “Allianz Arena” në edicionin 2020-21 për të gjetur një klub që i mundësohet që të luajë më shumë.

Dajaku ka kontratë me Bayernin deri në vitin 2023, por nuk është pjesë e rregullt e skuadrës së parë.

Por në anën tjetër ka klube të interesuar që ta kenë lojtarin në ekipet e tyre.

Klubi i Ligës Premier kanë shprehur interesim për Dajakun, duke iu bashkuar klubit nga Championship, Swansea, që po ashtu kanë interesim.

Klubet tjera që e pëlqejnë mesfushorin janë edhe Sassuolo dhe Torino, pasi besojnë se lojtari i talentuar mund të luajë pa problem në Serie A.

Lista nuk mbyllet me kaq, pasi më parë interesim kishin shfaqur edhe St. Gallen dhe FC Utrecht.

Dajaku është i bindur se është gati për të luajtur në një ekip të parë. Ai nën drejtimin e Hansi Flick ka luajtur në dy ndeshje të Bundesligës si zëvendësues.

Dajaku kishte kaluar nga Stuttgarti për 1.5 milion euro në vitin 2019. /Telegrafi/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara