Kontakti

Sport

Futboll: Eliminohet Tirana

Publikuar

Ka përfunduar ndeshja e rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve ndërmjet Tiranës dhe Cërvena Zvezdës nga Beogradi.

Skuadra mysafire ka shënuar fitore në stadiumin “Air Albania” me rezultat 1:0 dhe në këtë mënyrë kalon në rrethin e tretë të garave.

Tirana ndërkaq do të luajë në Ligën Evropa, pasi nuk arriti të përsërisë fitoren befasuese në rrethin e parë të kualifikimeve në Tbilisi kundër Dinamos (2:0).

Golin e vetëm në takim e shënoi Tomane në minutën 62. Ndeshja mes dy skuadrave është luajtur pa praninë e spektatorëve për shkak të pandemisë koronavirus.

Sport

Hadërgjonaj me fjalë të mëdha para ndeshjes me Greqinë: Nuk harrojmë nëpër çka kemi kaluar

Publikuar

Kosova nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes së Ligës së Komeve në Ligën D, shkruan “Zeri.info”.

Kosova barazoi në sfdinë e parë ndaj Moldavisë dhe përballja e nesërme mund ta mbulojë atë zhgënjim vetëm nëse fitohet.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj u ka dhënë motiv shokëve të skuadrës duke ardhur me një postim interesant në Facebook.

“Nuk harrojmë kush kemi qenë dhe nëpër çka kemi kaluar. Jemi rritur dhe jemi të lidhur fortë për të arritur suksese për vendin tonë. #FH2”, ka shkruar Hadërgjonaj.

Kosova nesër përballet me Greqinë në ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve, pasi që barazoi me Moldavinë në “Ennio Tardini” në Parma të Italisë me rezultat 1-1. /Zeri.info

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara