Kontakti

Kronika e zezë

Durrës, mbyten babë e bijë në det

Publikuar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e pasdites në zonën e Rrushkullit në Durrës, ku për pasojë një 44-vjeçar dhe vajza e tij e mitur janë mbytur në det.

Sipas të dhënave paraprake, Dh.B., bashkë me vajzën e tij M.B., 9-vjeçe janë futur duke u larë në det dhe më pas janë nxjerrë prej aty pajetë.

Shkaqet e kësaj ngjarjeje janë ende të paqarta, ndërkohë që grupi hetimor dhe shërbimet e policisë kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave. /A2

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Në Shërbimin Korrektues të Kosovës janë mbi 1 mijë persona të dënuar

Publikuar

Në Shërbimin Korrektues të Kosovës janë mbi 1 mijë persona të dënuar

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka ndarë statistikat ditore sa i përket numrit të dënuarve, të pranuarve, të liruarve, dhe të paraburgosurve.

Sipas statistikave, në total janë 1488 persona, ku 1038 prej tyre janë të dënuar.

3 prej tyre janë pranuar gjatë ditës së sotme, ndërsa ëshë liruar një person.

Poashtu janë në paraburgim 447 persona.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara