Kontakti

Automobilizëm elektrikë

BMW-ja humbi 666 milionë euro për tre muaj për shkak të pandemisë

Publikuar

Prodhuesi gjerman i veturave luksoze, BMW, ka thënë se pret të shënojë fitim këtë vit pavarësisht humbjes së 666 milionë eurove gjatë tremujorit të dytë të këtij viti për shkak të rënies së shitjeve në periudhën e pandemisë dhe izolimit.

Sipas zyrtarëve të kompanisë së njohur, shitjet kanë filluar të rimëkëmben, përfshirë tregun kinez, por përmirësimi nuk do të jetë i mjaftueshëm për t’i mbuluar humbjet e muajve të kaluar, të shkaktuara nga pandemia.

Pas publikimit të shifrës së humbjeve, vlera e aksioneve të prodhuesit gjerman ra për 3 për qind. Analistët thanë se nuk kanë pritur që kjo kompani të shënojë humbje kaq të madhe, shkruan “Reuters”.

Industria e veturave është goditur rëndë nga pandemia. Nga periudha e papërshtatshme për biznese janë goditur rëndë edhe prodhuesit “Fiat Chrysler”, “Ford” dhe “Daimler”, në kohën kur kompanitë po garojnë për zhvillimin e veturave që lirojnë më pak gazra për shkak të rregullave të ashpra të BE-së për mbrojtjen e mjedisit.

Megjithatë, prodhuesi i veturave elektrike, Tesla, raportoi rrije të margjinës për 25.4 për qind gjatë tremujorit të dytë, më shumë sesa rritja për të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, që ishte 18.9 për qind. Sidoqoftë, kjo kompani pësoi 5 për qind rënie të shitjeve.

Automobilizëm elektrikë

​Japonia ngre e para makinën fluturuese me një person në bord

Publikuar

Një makinë fluturuese është ngritur me sukses dje në Japoni, duke i hapur rrugë nisjes zyrtare të projektit në 2023.

Kompania SkyDrive, një nga disa projekte të makinave fluturuese për të cilat po punohet në botë, kreu testin e modelit të saj me disa helika që qëndroi në ajër për katër minuta.

Drejtuesi Tomohiro Fukuzawa tha se shpreson që mjeti ajror të kthehet së shpejti në një produkt të jetës reale brenda tre vjetëve dhe pranoi se çështja kryesore është ai të bëhet i sigurtë për jetën.

“Nga më shumë se 100 projekteve të makinave fluturuese në botë, vetëm disa kanë arritur sukses me persona në bord. Shpresoj që shumë njerëz ta drejtojnë atë dhe të ndjehen të sigurtë”, tha ai.

Makina mund të fluturojë për 10 minuta dhe shpresohet që së shpejti të kthehet në 30, çka do t’i jepte mjetit potencial më të madh, të cilin prodhuesit shpresojnë ta eksportojnë në Kinë.

Ndryshe nga avionët e helikopterët mjetet e këtij lloji ofrojnë udhëtim të shpejtë personal, me qëllim evitimin e zhurmës e zgjatjes së aeroporteve apo dhe të marrjes së pilotëve profesionistë.

“Shumë gjëra mund të ndodhin”, thotë Sanjiv Singh, profesor në Institutin e robotikës të universitetit Carnegie Mellon i cili po punon gjithashtu në një model të tillë. “Nëse ato kushtojnë 10 milionë dollarë askush nuk do t’i blejë, dhe as kur ato mund të fluturojnë për vetëm pesë minuta apo nuk ka siguri”, shton ai.

Qeveria japoneze ka besim se makinat fluturuese do të përdoren për biznes në vitin 2023 dhe në mënyrë komerciale deri në vitin 2030, duke theksuar nevojën e tyre për lidhje me rajonet e largëta në dhënien e ndihmës në raste katastrofash./TCh/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara