Kontakti

Mobile

Apple rastësisht konfirmon datën e zbulimit të iPhone 12

Publikuar

Apple rastësisht konfirmon datën e ngjarjes së zbulimit të iPhone 12 në shtator.

Apple pritet të lëshojë iPhone 12 këtë vjeshtë.

Ky vit ka qenë pak më interesant, me pandeminë që shtyn datat nëpër industri dhe me efektin e saj të pashmangshëm në prodhim, transmeton Telegrafi.

Kjo ka hedhur një hije dyshimi se kur do të zhvillohet ngjarja e ardhshme nga Apple, por pas thashethemeve për vonesa – duket se aktualisht ngjarja e zbulimit të iPhone 12 do të zhvillohet më 10 shtator.

Vetëm disa javë më parë, zyrtari kryesor financiar i Apple, Luca Maestri u tha investitorëve:

“Vitin e kaluar filluam të shisnim iPhone të rinj në fund të shtatorit, këtë vit presim që furnizimi të jetë në dispozicion disa javë më vonë”.

Përfaqësuesi i Twitter Jon Prosser tha se iPhone 12 dhe iPhone 12 Max do të dalë në tetor ndërsa modelet Pro nuk do të arrijnë deri në nëntor.

Apple nuk ka bërë asnjë koment mbi ngjarjen e zbuluar deri më tani, por duket se një rrëshqitje sapo ka konfirmuar që iPhone 12 do të zbulohet në botë në 10 shtator – në të njëjtën datë kur iPhone 11 bëri debutimin e saj në vitin 2019. /Telegrafi/

Vazhdo të lexosh

Mobile

Samsung, shumë shpejt pa mbushës

Publikuar

E gjitha kjo thuhet se po ndodh sepse shumica e njerëzve tashmë kanë mbushës.

Sipas thashethemeve të reja, Apple nuk do të përfshijë më mbushës për iPhone të ardhshëm. Tani Samsung duhet të heqë këtë pajisje në të ardhmen. Siç raporton faqja koreane ETNews, Samsung dëshiron të kursejë më shumë. Për shembull, çmimi i telefonave inteligjentë që mbështesin 5G nuk duhet të rritet më tej, transmeton Telegrafi.

Meqenëse mbushësit Samsung janë të standardizuar USB-C, shumë njerëz do të kishin një mbushës të përshtatshëm sidoqoftë.

Sidoqoftë, supozohet se pajisjet e para Samsung të intervalit të mesëm do të dorëzohen pa një ngarkues nga viti i ardhshëm.

Pajisjet premium Samsung Galaxy Note 20 dhe Galaxy Fold 2, të cilat do të prezantohen në gusht të këtij viti, do të dorëzohen ende me gamën e plotë të aksesorëve si zakonisht.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara