Kontakti

Film & TV

Aktori Kabashi e mundi sëmundjen e rëndë!

Publikuar

Thjeshtësia, qytetaria, mjeshtëria, talenti, mirësia, të gjitha bashkë gërshëtohen në një për personalitete të rralla të artit dhe kulturës shqiptare, të tillë si Mirush Kabashi.

Aktori i madh Mirush Kabashi prej rreth dy vitesh luftonte me një sëmundje të rëndë.

Lajmin mbi sëmundjen e tij e dha një punonjëse spitali, e cila publikoi në maj të këtij viti një foto me aktorin e madh.

Ata ndodheshin në ambientet e spitalit ku aktori mbahej edhe në një karrige me rrota.

Aktori aq shumë i pëlqyer për publikun, mjeshtri i madh, sot 72-vjeç, sapo kishte dalë nga një seancë radioterapie, pasi mjeku tha se vuante prej dy vitesh nga një sëmundje e rëndë.

Disa muaj pas shtrimit në spital, fotot e bëra publike në media me aktorin gjatë javës së fundit, në rrugët e Tiranës, tregojnë fatmirësisht përmirësimin e ndjeshëm të shëndetit të tij.

Siç shihet edhe nga foto (fotogaleri), teksa ecën në rrugët e kryeqytetit, Mirush Kabashi i është rikthyer normalitetit dhe përditshmërisë, si më parë.

I veshur sportiv, por i ndihmuar edhe nga një shkop për të ecur, Kabashi ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

Mirush Kabashi i përket një brezi të artë aktorësh shqiptarësh, i cili bëri epokë në kohëra të vështira për Shqipërinë.

Vazhdo të lexosh

Film & TV

​Ndahet nga jeta aktori i njohur në moshën 43-vjeçare

Publikuar

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan. Chadwick Boseman humbi jetën në moshën 43 vjeçare pasi prej kohësh vuante nga kanceri.

Boseman njihet nga të gjithë për rolin e tij në filmin Marvel me super heronj “Partneri i zi”.

Ai vuante prej katër vitesh nga kanceri në zorrën e trashë por asnjëherë nuk ka dashur që të flasë në publik në lidhje me këtë gjë.

Lajmin e hidhur për vdekjen e tij e ka konfirmuar familja e tij.

“Chadwick ishte një luftëtar i vërtetë dhe këmbënguli gjatë githë kësaj lufte. Ai ju solli shumë nga filmat që ju tashmë dashuroni”- thuhet në deklaratën e familjes.

Ky lajm ka trishtuar fansat e aktorit dhe të gjithë botën e kinematograifsë.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara