Kontakti

Sport

​Messi konfirmon largimin nga Barcelona

Publikuar

Zyrtarisht lojtari më i mirë i futbollit në botë, Lionel Messi do të largohet nga Barcelona pas 19 vjetësh.

Messi zbuloi për ‘Sport’ të Katalonisë, se ai nuk ka dyshim se do të largohet nga ‘Nou Camp’.

“Unë mora vendimin me gruan time Antonella të largohem nga Barcelona. Shpirti im dhemb, por kjo është ajo. Cikli ka mbaruar,” tha ai.

Argjentinasi do të aktivizojë opsionin e daljes nga kontrata me Barcelona dhe të zgjedhë një klub të ri pa kompensim.

Një epokë ka mbaruar, më e ndritshmja në historinë e gjigantit katalan, ku Messi mori frymë në moshën 14-vjeç. Dhe në fund, ai përfundoi me një statistikë mbresëlënëse prej 637 golash në 731 ndeshje. Duhet përmendur se ai fitoi gjithçka që mund të fitohej më shumë se një herë.

Sport

Hadërgjonaj me fjalë të mëdha para ndeshjes me Greqinë: Nuk harrojmë nëpër çka kemi kaluar

Publikuar

Kosova nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes së Ligës së Komeve në Ligën D, shkruan “Zeri.info”.

Kosova barazoi në sfdinë e parë ndaj Moldavisë dhe përballja e nesërme mund ta mbulojë atë zhgënjim vetëm nëse fitohet.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj u ka dhënë motiv shokëve të skuadrës duke ardhur me një postim interesant në Facebook.

“Nuk harrojmë kush kemi qenë dhe nëpër çka kemi kaluar. Jemi rritur dhe jemi të lidhur fortë për të arritur suksese për vendin tonë. #FH2”, ka shkruar Hadërgjonaj.

Kosova nesër përballet me Greqinë në ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve, pasi që barazoi me Moldavinë në “Ennio Tardini” në Parma të Italisë me rezultat 1-1. /Zeri.info

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara