Kontakti

Sport

​Bayern dëshiron Brozoviq, Inter kërkon 40 milionë euro

Publikuar

Bayern dëshiron të punësojë lojtarin e kombëtares kroate Marcel Brozoviq.

Sport1 raporton se bavarezët kanë filluar negociatat me Interin për transferimin e mesfushorit njëzet e shtatë vjeç.

Shefi operativ i Bayern, Karl-Heinz Rummenigge nuk pranoi të komentojë informacionin.

“Nero-azzurët” vlerësojnë lojtarin e tyre të ekipit të parë në 40 milionë euro.

Së bashku me fituesin e Ligës së Kampionëve, PSG gjithashtu tregoi interes për Brozoviq.

Brozoviq ka qenë me Interin që nga viti 2016 dhe ka luajtur 200 ndeshje dhe ka shënuar 22 gola.

Bayern ka në plan të blejë një tjetër anëtar të ekipit kombëtar “të zjarrtë” nga Interi – Ivan Perishiq, i cili u huazua te gjigandët e Munihut sezonin e kaluar.

Sport

Hadërgjonaj me fjalë të mëdha para ndeshjes me Greqinë: Nuk harrojmë nëpër çka kemi kaluar

Publikuar

Kosova nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes së Ligës së Komeve në Ligën D, shkruan “Zeri.info”.

Kosova barazoi në sfdinë e parë ndaj Moldavisë dhe përballja e nesërme mund ta mbulojë atë zhgënjim vetëm nëse fitohet.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj u ka dhënë motiv shokëve të skuadrës duke ardhur me një postim interesant në Facebook.

“Nuk harrojmë kush kemi qenë dhe nëpër çka kemi kaluar. Jemi rritur dhe jemi të lidhur fortë për të arritur suksese për vendin tonë. #FH2”, ka shkruar Hadërgjonaj.

Kosova nesër përballet me Greqinë në ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve, pasi që barazoi me Moldavinë në “Ennio Tardini” në Parma të Italisë me rezultat 1-1. /Zeri.info

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara