Zgjedhjet 2017

Kujtim Gashi: Arsimin do ta kemi prioritet kryesor

Shkollat profesionale do t'i kemi nė fokus, ne do tė hapim drejtime tė reja dhe do tė i furnizojmė me pajisje adekuate pėr secilin drejtim, ku nx... mė shumė
Publikuar mė: 15:08 20.10.2017

Banorėt e fshatit Gumnishtė, besimin e tyre e kanė orientuar tek Zenun Pajaziti


Kryetari Pajaziti do tė qėndrojė afėr banorėve, pėr t'i zgjidhur problemet e tyre, pas datės 22 teto... mė shumė

Publikuar mė: 14:49 20.10.2017

Haziri falėnderon Bashkėsinė Islame pėr bashkėpunimin e vazhdueshėm dhe neutralitetin politik


“Bashkėsia Islame nė Gjilan, imamėt e xhamive dhe struktura organizative e saj kanė dhėnė kontributi... mė shumė

Publikuar mė: 14:44 20.10.2017

PDK: Forca e Ndryshimit po rikthehet nė Gjilan!


Pėrkrahja e qytetarėve ėshtė ēdo ditė e mė e madhe dhe ju jam falėnderues pėr kėtė entuziazėm thuhet... mė shumė

Publikuar mė: 14:03 20.10.2017

Mesazhi i Riza Abdylit: Ta rikthejmė titullin e kampionit


Lezeti i zgjedhjeve pėr dallim nga sporti ėshtė se nė sport brohorasin tifozėt, teksa kandidati luft... mė shumė

Publikuar mė: 13:15 20.10.2017

SAS pėrkrah Zenun Paajzitin dhe Riza Abdylin


Ata tanimė janė unik pėr z. Zenun Pajaziti pėr Kryetar, si dhe pėr z. Riza Abdyli pėr Kėshilltar Kom... mė shumė

Publikuar mė: 13:05 20.10.2017

Pajaziti merr pėrkrahje nė Pėrlepnicė


Emėruesi i pėrbashkėt i tė gjithė tė pranishmėve, ishte fitorja e z. Zenun Pajaziti pėr kryetar tė K... mė shumė

Publikuar mė: 07:26 20.10.2017

Riza Abdyli nuk ndalet, pėrkrahet fuqishėm edhe nga kompanitė private


Pėr njė Gjilan qė na bėnė krenar!Faleminderit stafit menagjues dhe punėtorėve tė Kompanisė "SAS" nga... mė shumė

Publikuar mė: 22:44 19.10.2017

AAK: Edhe Malisheva e gatshme pėr ndryshim, Rexhep Kadriu njeri i fjalės


Zeneli para qytetarėve tė Malishevės u zotua se do tė jetė zė i fuqishėm nė asamblenė komunale nė Gj... mė shumė

Publikuar mė: 22:36 19.10.2017

Pacolli nė Gjilan: AKR synon zhvillimin ekonomik tė Kosovės


I pranishėm nė tubim ishte i pari i Aleancės Kosova e Re, Behgjet Pacolli i shoqėruar nga ministrja ... mė shumė

Publikuar mė: 22:29 19.10.2017

Kjo ėshtė pritja madhėshtore qė fshati Demiraj i bėri Lutfi Hazirit


Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri i ka falėnderuar pėr besimin e madh, duke thėnė se ky besim pėrkthehet... mė shumė

Publikuar mė: 22:24 19.10.2017

Lutfi Haziri pritet si triumfues i madh nė Haxhaj


Ata thanė se janė mobilizuar qė tė gjitha votat tė shkojnė pėr Lutėn e LDK’sė dhe asnjė pėr rivalėt.... mė shumė

Publikuar mė: 21:18 19.10.2017

Shtabi i LDK’sė nė Zhegėr po punon natė e ditė pėr triumfin e Lutės pa balotazh


Ky zotim i ėshtė dhėnė sonte kryetarit Lutfi Haziri nė takimin qė ka zhvilluar para pak ēastesh.
mė shumė

Publikuar mė: 20:56 19.10.2017

Rexhep Kadriu: Pėrderisa tė tjerėt vinė nga Prishtina e sorollaten rrugėve, unė dėrgoi projekte nė kryeministri


Azemi u tha se vota pėr Rexhep Kadriun, nuk nėnkupton vetėm votė pėr kryetarin, por mė tepėr se kaq ... mė shumė

Publikuar mė: 20:20 19.10.2017

Mirvete Klaiqi Rashiti angazhohet pėr ta zhvilluar Kamenicėn tė harruar nga pushteti qendror


Nė fund tė viteve 80’ ajo ishte angazhuar nė Lėvizjen Studentore ku kundėrshtohej regjimi serb i asa... mė shumė

Publikuar mė: 20:12 19.10.2017

Qindra pėrkrahės tė Lidhjes pėr Gjilanin nė tubimin familjar tė Avdyl Aliut


“Ju faleminderit shumė familjes Aliu pėr kėtė tubim kaq madhėshtor. Unė kam miqėsi tė vjetėr me kėtė... mė shumė

Publikuar mė: 19:56 19.10.2017

Sami Kurteshi nė Gjilan: Do tė angazhohem pandėrprerė pėr zhvillim, drejtėsi e barazi


“Me lejoni tė ndajė me ju diēka nga gjėrat qė kam mėsuar gjatė pėrvojės sime politike. E para dhe mė... mė shumė

Publikuar mė: 19:51 19.10.2017

Albin Kurti: Me Sami Kurteshin kalohet nga injoranca tė dija e nga uzurpimi te ēlirimi


Kurti e ka quajtur Lutfi Hazirin kumbarė tė decentralizimit mbi baza etnike, duke e akuzuar pėr dėmt... mė shumė

Publikuar mė: 19:41 19.10.2017

Luta nė Malėsinė e Kishnapoles: Mbillni duhan, do t’ju subvencionojmė me 1200 euro pėr hektar


Haziri ėshtė falėnderuar nga banorėt e atjeshėm pėr investimet e mėdha infrastrukturore, veēanėrisht... mė shumė

Publikuar mė: 18:19 19.10.2017

Besa Baftiu: Lutfi Haziri ėshtė njeri i Hashim Thaēit, Sami Kurteshi do tė jetė kryetari i ri i Gjilanit


“Tanimė ka ardhur koha qė Gjilanit tė ndarė, tė privatizuar, pa arsim e shėndetėsi cilėsore, pa ekon... mė shumė

Publikuar mė: 18:14 19.10.2017

Visar Ymeri nė Gjilan: Sami Kurteshi e do Gjilanin me mendje e me zemėr


“Nė kėto zgjedhje kėtu nė Gjilan i keni disa kandidatė pėr kryetar. E keni Sami Kurteshin e VETĖVEND... mė shumė

Tjera
Publikuar mė: 07:53 19.10.2017
Kujtim Gashi pėrkrah bizneset

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma