Dy gjilanas akuzohen pėr rrėmbim dhe shtrėngim

Gjilan – Prokuroria Themelore nė Departamentin e krimeve tė rėnda nė Gjilan ka ngritur aktakuzė kundėr Burim Agajt dhe Muhamet Sylejmanit tė dyshuar pėr veprėn penale tė shtrėngimit.
Burim Agaj dhe Muhamet Sylejmani qė tė dy nga Gjilani akuzohen nga Prokuroria Themelore e Gjilanit, Departamenti i Krimeve tė rėnda se mė 22 janar 2013 nė bashkėveprim e kanė detyruar tė dėmtuarin Burim Halitin nga Gjilani qė tė veprojė nė dėm tė pasurisė sė vet, ashtu qė fillimisht pasi janė takuar nė njė kafiteri me tė pandehurin Burim e vėnė fillimisht nė lajthitje se gjoja po shkojnė tek njė shok i tyre nė Bresalc.

Sipas aktakuzės tė dyshuarit duke e mashtruar viktimėn e dėrgojnė nė njė pyll nė largėsi rreth 150 metra. I pandehuri Burim fillimisht kėrkon nga i dėmtuari qė t`i dėrgojė tė holla nga Afganistani, ku ishte duke punuar pėrndryshe do tė kishte pasoja familja e tij.

Por i dėmtuari nuk pranon, i pandehuri Burim i hedh sprej nė fytyrė- hundė duke e rrėzuar nė tokė e poashtu me shqelma e godet tė dėmtuarin edhe i pandehuri Muhamet, kurse mė pastaj i nxjerrin thikat dhe me thikė ia lėndojnė veshin e majtė.

Sipas aktakuzės nėn kanosjen e tė pandehurit Burim Agaj qė nėse e lajmėron rastin nė polici i dėmtuari do tė ketė pasoja e sjellin nė Gjilan ku edhe ai menjėherė lajmėron organet e policisė.

Nė aktakuzė thuhet se i pandehuri Burim Agaj e ka pranuar veprėn derisa Muhamet Sylejmani ka mohuar veprėn. /rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma