AAK: Disponimi qytetarė, pavarėsisht bindjeve politike, ėshtė qė Rexhep Kadriu tė udhėheqė Gjilanin

Gjilan - Kreu i AAK-s nė Gjilan, Rexhep Kadriu, njėherit edhe kandidat pėr kryetar tė Gjilanit, bashkė me bartėsin e liste Ibish ibishin, Xhevat Demirin dhe Nazim Gagica ku kėta janė kandidat pėr asamble komunale takoi strukturėn e nėndegės II-t "Dheu i Bardhė" nė Gjilan.
Kadriu nė kėtė takim mobilizues pėr zgjedhjet lokale tė 22 tetorit, kėrkoi angazhim maksimal nga tė gjithė, sepse janė nė pyetje katėr vjet qeverisje, dhe a do tė kemi qeveri tė mirėfilltė apo vazhdim i avazit tė vjetėr, kjo varet nga ne tė gjithė sesa jemi tė gatshėm tė mbledhim, rrisim dhe ruajmė votėn pėr AAK-n. "Ne nuk kemi dalė me lypė votė mashtrimi, sepse gjatė bashkėqeverisjes sė kaluar nė cilėsinė e nėnkryetarit tė komunės, kam dėshmua tė kundėrtėn. Kemi treguar se me punė e angazhim, sinqeritet e ndershmėri, mund tė zhvillohet Gjilani dhe ti pėrmirėsohet jeta e qytetarit", tha Kadriu./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma