Vdekje e dyshuar nė Budrigė, policia po heton tė gjitha pistat

Gjilan - Policia e Kosovės Operativa Rajonale me 24 shtator 2017 rreth orės 20:50, kanė pranuar njė informatė pėr njė rast “gjuajtje me armė”, para njė kafiterie nė Fshati Budrigė e epėrme, komuna Viti. Ekipet e Hetimeve Rajonale sė bashku me Prokurorin e shteti kanė shkuar nė vendin e ngjarjes, krim-teknika ka bėrė procedimin e vendit tė ngjarjes. Nga hetimet e para dyshohet se viktima Shqiptar shtetas i Kosovės i lindur me 1992, ėshtė goditur nė rrethana tė panjohura tani pėr tani me armė zjarri dhe nė rrugė e sipėr pėr nė spitalin rajonal tė Gjilanit ka ndėrruar jetė, kurse viktima tjetėr po ashtu Shqiptar Shtetas i Kosovė (1968) ėshtė plagosur nga e njėjta e shtėnė e armės sė zjarrit, i cili ėshtė sjell nė qendrėn emergjente nė Gjilan dhe ndodhet jashtė rrezikut pėr jetė.
Nė vendin e ngjarjes janė gjetur njė gėzhojė si dhe njė revole e cila ėshtė konfiskuar, nga ana e Policisė sė Kosovės. Pas marrjes sė deklaratave nga dėshmitarėt tė shumtė, si dhe dėshmive nė vendin e ngjarjes, rasti nga ana e prokurorit tė shtetit do tė hetohet nė cilėsimin “Vdekje e dyshuar”.

Trupi i viktimės dėrgohet nė IML pėr obduksion. Deri nė kėtė fazė tė hetimeve ende nuk dihen arsyet apo motivi i ndodhjes sė kėsaj ngjarje, hetimet janė nė vazhdim e sipėr njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]m

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma