Ramush Haradinaj: Rendi dhe ligji nė interes tė tė gjithėve

Gjatė njė vizite tė kryeministrit Ramush Haradinaj nė Stacionin e Policisė sė Kosovės, ai tha se rendi dhe ligji janė nevojė dhe interes i gjithė qytetarėve tė vendit, dhe sipas tij Policia e vendit ėshtė edhe parametėr qė tregon aftėsitė e Kosovės edhe pėr anėtarėsim ne mekanizmat ndėrkombėtar.
“Rendi dhe ligji ėshtė interes i gjithė neve ėshtė parametėr qe tregon aftėsitė e Kosovės pėr mekanizmat ndėrkombėtar ky ėshtė institucioni qė e bart pėrgjegjėsin kryesore dhe ēdoherė ėshtė nė front pėr zbatim te ligjit”, tha Haradinaj.

Ai me kėtė rast i falėnderoj pėr punėn qė e bėjnė tė gjithė dhe pėr sigurinė qe e bėjnė.

Haradinaj me kėtė rast njoftoi se ai zhvilloi njė bisedė pune me drejtorin Shpend Maxhunin dhe Ministrin Flamur Sefaj lidhur me drogwn tek fėmijėt dhe vjedhjet.

”U dakorduam se nuk ka me mujt askush tė rrezikoj fėmijėt tone nga droga”, tha Haradinaj nė fund.

© ZĖRI.INFO

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma