Bashkatdhetarėt nė Zvicėr organizojnė akademi pėrkujtimore pėr veprimtarin Ilir Mustafa

Bashkatdhetarėt tanė nė Zvciėr nė krye me ish-ambasadorin, Naim Mala, organizojnė sot njė akademi pėrkujtimore kushtuar jetės dhe veprės sė veprimtarit tė ēėshtjes kombėtare nė mėrgim, Ilir Mustafa, i cili ka ndėrruar jetė mė 4 prill 2017.
Nė kėtė akademi do tė ketė fjalė rasti kryetari i Gjilanit dhe i Degės sė LDK’sė, Lutfi Haziri, kryetari i shoqatės “Kosovo-Ensemble”, Yean-Yves Carlen, sikurse edhe pėrfaqėsuesit e Komunės Lutterbach nė Francė, Martin Vogl dhe Pascal Imber.

Veprimtari Ilir Mustafa tėrė jetėn e tij ia kushtoi avancimit tė tė drejtave tė shqiptarėve, duke filluar nga organizimi i Referendumit pėr Pavarėsinė e Kosovės, pėr tė vazhduar nė mėrgim me kontributin e tij tė jashtėzakonshėm pėrmes shoqatės “Kosovo-Ensemble” nė sensibilizimin e opinionit botėror pėr ēėshtjen e Kosovėn, e duke qenė kumbar i lidhjes sė partneritetit mes Gjilanit dhe Lutterbach tė Francės, qysh nė vitin 1996, duke u formalizuar mė 2001.

Akademia mbahet sot (e shtunė), nė ora 18:00, nė Geneve, pėrkatėsisht nė Esoles des Boudines, Rue des Boudines 10, 1917 Meyrin./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma