Zėvendėskryeministri i Parė mbėshtet Merkelin nė garėn zgjedhore tė Gjermanisė

Behgjet Pacolli ka dal nė pėrkrahje tė kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila nesėr pritet tė votohet pėr herė tė katėrt pėr shefe tė Gjermanisė. Reagimi i Pacolit ka ardhur pas njė komunikate tė Lėvizjes Vetėvendosjes, e cila thėrriste shqiptarėt tė mos e votonin Merkelin nė zgjedhjes e sė dielės.
Pas Vetėvendosjes e cila u pozicionua kundėr rizgjedhjes sė Angela Merkelit pėr Kancelare tė Gjermanisė ka ardhur reagimi tjetėr nė pėrkrahje tė saj nga njė zyrtar i Qeverisė.

Zėvendėskryeministri i Parė, Behgjet Pacolli ka thėnė se nesėr ėshtė ditė e rėndėsishme pėr Gjermaninė derisa Merkelit i ka uruar fat.

“Nesėr ėshtė njė ditė e rėndėsishme pėr Gjermaninė dhe BE. Dėshiroj mė tė mirėn pėr popullin gjerman. Gjithashtu i uroj fat, kancelarės Merkel”, ka shkruar Pacolli nw FB.

Nė njė komunikate pėr media qė Lėvizja Vetėvendosje e bėri dje, ashtu sikur Presidenti autokrat turk, u ka dhėnė instruksione shqiptarėve nė Gjermani qė tė votojnė pėr partitė e majta, kundėr partive tė djathta, edhe kjo parti i ka ftuar shqiptarėt qė jetojnė Gjermani tė votojnė kundėr Angela Merkel.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma