Kryeministri Haradinaj priti nė takim ish Kryetarin kroat Mesiq

Prishtinė - Kryeministri i Republikės sė Kosovės Ramush Haradinaj, priti nė takim ish Kryetarin e Republikės sė Kroacisė, Stjepan Mesiq, i cili e uroi kryeministrin kosovar pėr detyrėn, duke i shprehur atij dėshirat mė tė mira, pėr tė dhe popullin e Kosovės, nė rrugėn euroatlantike.
Ish Kryetari kroat Mesiq nga ana e tij ėshtė shprehur se funksionet politike janė kalimtare, porse miqėsia me Ramush Haradinajn dhe me popullin e Kosovės do tė jetė e pėrjetshme.

Kryeministri Haradinaj theksoi mbėshtetjen e fuqishme qė Kryetari Mesiq i ka dhėnė Kosovės dhe popullit tė saj, nė tė gjitha etapat, qė nga lėvizja paqėsore nė vitet ’90 e deri te lufta ēlirimtare si dhe rrugėtimi i vendit drejt pavarėsisė, e deri nė ditėt e sotme.
“Nė Kosovė jeton njė komunitet i vogėl kroat dhe unė si kryeministėr i vendit, nė asnjė moment nuk do t’i lė ata tė vetėm. Do tė jem pranė tyre...”, ka thėnė Kryeministri Haradinaj.

Shembulli i rrugėtimit tė Kroacisė deri nė anėtarėsim nė BE dhe nė NATO ėshtė njė shembull i mirė, tek i cili duhet tė mbėshtetet Kosova nė agjendėn e saj euroatlantike, ka thėnė Kryeministri kosovar Haradinaj./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma