Vjedhin veturėn nė Belgjikė, ikin nga Austria, arrestohen nė Gjermani

Tre shqiptarė tė moshės 20-22 vjeē janė arrestuar nga policia gjermane, shkruan “salzburg.com”.
Ata kishin vjedhur veturėn nė Belgjikė, derisa ishin ndaluar nė Salzburg, por kishin ikur nga policia. Mė pas ata u arrestuan nė Gjermani.

Tre shqiptarė tė moshės 20-22 vjeē janė arrestuar nga policia gjermane, shkruan “salzburg.com”.

Ata u arrestuan pas njė bashkėpunimi kufitar ndėrmjet oficerėve tė policisė bavarez. Tė tre shqiptarėt u arrestuan tė enjten nė Berchtesgaden, pasi kishin ikur nga njė kontroll i policisė nė Salzburg, pėrcjell albinfo.ch.

Zyrtarėt e policisė sė Salzburgut kishin ndalur njė BMW, por shoferi sė bashku me pasagjerėt kanė ikur me makinėn e tyre drejt Gjermanisė. Ata u shpallėn nė kėrkim dhe janė arrestuar tė enjten pasdite.

Pėrveē njė patentė shoferi tė vjedhur, zyrtarėt zbuluan se BMW ishte njė makinė e vjedhur pak ditė mė parė nė Belgjikė.

http://www.albinfo.ch/vjedhin-veturen-ne-belgjike-ikin-nga-austria-arrestohen-ne-gjermani/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma