Hadergjonaj prezantohet para shokėve tė skuadrės

Ėshtė padyshim njėri nga mbrojtėsit mė tė mirė shqiptarė dhe sapo ėshtė transferuar nė kampionatin mė tė fortė nė botė, atė anglez.
Fjala ėshtė pėr talenti e jashtėzakonshėm nga Kosova, Florent Hadergjonaj qė ditė mė parė debutoi me skuadrėn e re Huddersfield.

Por prezantimi para skuadrės ka ardhur vetėm tė premten mbrėma, ku ishin duke ngrėnė tė gjithė futbollistėt darkė.

Ashtu siē e do tradita, futbollistėt e rinj duhet tė kėndojnė para shokėve tė tjerė tė skuadrės, transmeton Telegrafi.

Telegrafi ka siguruar videon ku shihet Hadergjonaj duke kėnduar.

22-vjeēari ka zgjedhur kėngėn mė tė bukur nė gjuhėn shqipe ‘Xhamadani vija vija’ qė ta kėndojė para shokėve tė skuadrės.

Nė momentin qė Florenti kėndonte, shokėt e skuadrės qeshnin me tė madhe pasi lojtari ka talent tė madh pėr futboll, por jo edhe aq shumė pėr muzikė.


Gjithsesi djaloshi nga Kosova tregoi edhe njėherė me krenari prejardhjen e tij.

Ai pritet sė shpejti tė vendosė nėse do tė luajė me Pėrfaqėsuesen e Kosovės apo atė tė Zvicrės. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma