Gjilani tani ka alternativė, Rexhep Kadriu ofron njė standard tė ri tė udhėheqjes

Gjilan - Sot Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, dega nė Gjilan organizoi takim mobilizues me kryetarėt e nėndegėve, me qėllim tė organizimit tė fushatės zgjedhore nė ēdo cep tė komunės sė Gjilanit.
Kreu i AAK-s nė Gjilan, tanimė ish-nėnkryetari i komunės sė Gjilanit, njėherit edhe kandidat pėr tė parin e Gjilanit, Rexhep Kadriu pasi falėnderoi strukturat e nėndegėve pėr punėn qė kanė bėrė pėrgjatė shumė viteve pėr rritėn e AAK-s, kėrkoi angazhim shtesė gjatė kohės sė fushatės zgjedhore. "Jemi nė fushatė zgjedhore dhe duhet tė angazhohemi maksimalisht qė tė gjithė nė mėnyrė qė fitorja tė jetė edhe bindėse edhe e merituar", tha Kadriu.

Ndėrsa, kryetarėt e nėndegėve u zotuan se do tė angazhohen maksimalisht, do tė kėrkojnė votė nė ēdo cep tė Gjilanit ballėhapur, pėr faktin se kėtė ua mundėson puna katėrvjeēare si nėnkryetar i Gjilanit, e kandidatit tonė Rexhep Kadriu. "Nuk ka dyshim se fitorja po troket nė derėn e AAK-s, sepse Rexhep Kadriu ka dhėnė dėshmi tė mjaftueshme se ekziston mundėsia qė Gjilani ta ketė njė shkollė tė re qeverisėse, e cila ka pėr qėllim zhvillimin dhe pėrparimin e Gjilanit", thanė mes tė tjerash pėrgjegjėsit e nėndegėve tė AAK-sė thuhet nė njoftimin e AAK-sė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma