Drita vazhdon me zhgėnjim, pėson edhe nė Prizren

Prizren - Skuadra e Dritės me gjithė 11 pėrforcimet e bėra nuk arriti tė mposht Lirinė nė Prizren, ajo pėson humbje me rezultat 2-0 duke i zhgėnjyer tifozėt e saj "Intelektualet".
Tifozėt ditė mė parė ju kishin paralajmėruar futbollistėve se kėtė ndeshje duhet fituar, nė qoftėse ėshtė edhe nevoja me gjak duke kėrkuar tri pikė nga ky ballafaqim.

Futbollistėt e Lirisė arrin epėrsinė nė minutėn e 12-tė, pas gabimit tė mbrojtėsit Musa, Qėndrim Gashi sjell gėzim nė stadiumin "Pėrparim Thaqi", duke shėnuar nga afėrsia.

Atė ēka nuk e shfrytėzon nė minutėn e 33-tė, Artur Magan dy minuta mė vonė pas goditjes nga kėndi nė shtyllėn e dytė me kokė shėnon epėrsinė nė 2-0.

Futbollistėt e Dritės rastin e parė e krijuan nė minutėn e 61-tė, kur Xhevdet Shabani i vetėm gjuan por topi pėrfundon jashtė portės sė portierit Blakaj.

Nė minutat shtesė nė atė 93-tė, Kastriot Rexhės golin ia mohon horizontalja e portės sė Lirisė.

Pas ndeshjes trajneri i Dritės, Zuzaku i zhgėnjyer me kėtė humbje ka deklaruar.
"Morėm gola shumė tė lehtė dhe patjetėr humbja ishte e pa evituar, megjithėse ne po kemi lojėn nė dorė rastet nuk po i konkretizojmė ndėrsa unė nesėr do tė bisedoj me kryesin e klubit pėr pozitėn time".

Nė ndeshjen e javės sė 5-tė, skuadra e Dritės do tė jetė nikoqire e skuadrės nga Skenderaj, Drenicėn./rajonipress/