Njė shqiptar ndalohet pėr falsifikim tė dokumentit tė veturės

Gjilan - Nė fshatin Bostan tė Novobėrdės, Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Novobėrdė, gjatė pikės sė kontrollit kanė ndalur njė kamion, tė cilin e drejtonte vozitėsi shqiptar shtetas i Kosovės, ku pas verifikimit nė bazėn e tė dhėnave rezulton se shėnimet nga libreza e qarkullimit, nuk janė tė njėjta me markėn (modelin), me numrin e shasisė dhe ngjyrėn e kamionit.
Me vendim tė Prokurorit tė Shtetit ngritėt kallėzim penal “Falsifikim i dokumentit” dhe i referohet PTHDKP njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma