Merkel uron Haradinajn: Keni detyra tė rėndėsishme para vetes, dialogu, demarkacioni…

“Ndėrtimi i shtetit, pėrmirėsimi i gjendjes ekonomike, dialogu me Serbinė, demarkacioni i kufirit me Malin e Zi dhe lufta kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar kėrkojnė vėmendje. Kėto janė hapa kyē drejt forcimit tė perspektivės evropiane tė Kosovės. Qeveria federale do tė vazhdojė t’ju mbėshtesė nė kėtė rrugė. Ju uroj fat dhe sukses pėr mandatin tuaj tė dytė.
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka uruar kryeministrin e Republikės sė Kosovės, Ramush Haradinaj.
Nė urimin e zonjės Merkel tė publikuar nė uebfaqen e kancelares thuhet se kryeministri Haradinaj dhe qeveria e tij kanė detyra tė rėndėsishme dhe tė vėshtira para vetes, raporton lajmi.net.

“Ndėrtimi i shtetit, pėrmirėsimi i gjendjes ekonomike, dialogu me Serbinė, demarkacioni i kufirit me Malin e Zi dhe lufta kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar kėrkojnė vėmendje. Kėto janė hapa kyē drejt forcimit tė perspektivės evropiane tė Kosovės. Qeveria federale do tė vazhdojė t’ju mbėshtesė nė kėtė rrugė. Ju uroj fat dhe sukses pėr mandatin tuaj tė dytė.

Sinqerisht ju


Angela Merkel

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma