Matoshi braktisė postin e nėnkryetarit tė komunės, avancohet nė Qeveri

Gjilan - Arsyeja e kėsaj dorėheqje ėshtė angazhimi im i ri tė cilin do ta filloj nė ditėt qė vijnė nė Qeverinė e Republikės sė Kosovės, me vendim dhe mbėshtetje tė Zėvėndėskryeministrit tė parė dhe Presidentit tė AKR-sė z. Behgjet Pacolli, tė cilit i jam mirėnjohės pėr besimin e dhėnė ka shkruar Fatmir Matoshi.
Postimi i plotė i Fatmir Matoshit

Tė dashur bashkėqytetarė tė Kamenicės,
Pėrmes kėtij postimi dėshiroj tė ju njoftoj se nga dita e hėnė 18 shtator 2017, nuk do tė jem mė Nėnkryetari i Komunės sė Kamenicės, pozitė nga e cila jam pėrpjekur maksimalisht tė ju shėrbej nga muaji shkurt i vitit 2014.

Arsyeja e kėsaj dorėheqje ėshtė angazhimi im i ri tė cilin do ta filloj nė ditėt qė vijnė nė Qeverinė e Republikės sė Kosovės, me vendim dhe mbėshtetje tė Zėvėndėskryeministrit tė parė dhe Presidentit tė AKR-sė z. Behgjet Pacolli, tė cilit i jam mirėnjohės pėr besimin e dhėnė.

Pėr dorėheqjen time e kam njoftuar edhe Kryetarin e Komunės dhe Administratėn komunale tė Kamenicės, duke i falėnderuar pėr bashkėpunimin dhe angazhimin e pėrbashkėt qė kemi pasur dhe duke i siguruar ata se sfidat e problemet me tė cilat jemi pėrballur tashmė i konsideroj si tė kaluara.

Shpresoj qė nė kėtė mandat nuk ju kam zhgėnjyer, pėrkundėr faktit se kanė mbetur shumė punė pa u bėrė. Konsideroj se punėt e detyrat qė mė janė deleguar i kam kryer me nder e pėrkushtim tė madh.

Dėshirojė tė falėnderoj tė gjithė ata qė mė ndihmuan nė projektet nė tė cilat kisha rol udhėheqės, Qeverinė e Kosovės, ish- Ministren Edita Tahiri, UNDP-nė, DEMOS-in, Islamic Relief Kosova, Kėshillin e Evropės, KFOR-in Amerikan, OSBE-nė, Ministrinė e Administrimit tė Pushtetit Lokal, Ministrinė e Infrastrukturės, Ministrinė e Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor dhe organizata e donatorė tė tjerė.

Falėnderoj votuesit e AKR-sė pėr mbėshtetjen dhe besimin nė zgjedhjet lokale tė vitit 2013, i siguroj ata sikurse edhe tė gjithė qytetarėt se puna ime ka qenė plotėsisht e pastėr, ėshtė dėshmuar dhe do tė dėshmohet edhe nė tė ardhmen nga tė gjitha auditimet.

Duke ju uruar shėndet tė mirė dhe mirėqenie pėr tė gjithė qytetarėt ju siguroj se Kamenica mbetet prioriteti im gjatė gjithė jetės.

I Juaji,
Fatmir Matoshi

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma