Nė Viti konfiskohen armė, nė Kllokot njė fabrikė pėrfshihet nga zjarri

Viti - Nė rrugėn e Preshevės, nė Viti, gjatė kontrollit nė shtėpinė e tė dyshuarit mashkull shqiptar ėshtė gjetur dhe konfiskuar njė armė zjarri AK/47.
Me vendim tė prokurorit i dyshuari pas intervistimit ėshtė liruar nė procedurė tė rregullt.

Edhe nė Kllokot, nė rrethana tė panjohura ėshtė pėrfshi nga zjarri njė pjesė e fabrikės sė peletit, pronė e ankuesit mashkull shqiptar. Njėsiti zjarrfikės ka dal nė vend tė ngjarjes dhe ka shuar zjarrin. Pėrveē dėmeve materiale nuk ka tė lėnduar njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma