KQZ e gatshme pėr Zgjedhjet Lokale

Valdete Daka nga Komisioni Qendror Zgjedhor, ka thėnė se janė bėrė tė gjitha pėrgatitjet e mundshme pėr procesin zgjedhor tė 22 tetorit.
”Jemi tė gatshėm pėr zgjedhjet lokale” ėshtė shprehur ajo, nė Ora e Fundit tė Klan Kosovės.

Daka tutje ka thėnė se pėr dallim nga zgjedhjet e pėrgjithshme tė qershorit, nė Kosovė, ku kishin afat kohor pėr pėrgatitje vetėm 30 ditė, zgjedhjet lokale KQZ-nė e presin me tė gjitha procedurat e duhura pėr votuesit, transmeton Klan Kosova.

”Pėrgatitjet pėr zgjedhjet e 22 tetorit po vazhdojnė qetė, kishim kohė tė mjaftueshme dhe kemi mund tė zhvillojmė procedurat pa ndonjė pengesė”.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma