U besatuan nė AAK pėr fitore

Gjilan - Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės Dega nė Gjilan, sot ka mbajtur njė takim me kandidatėt pėr kėshilltar komunal tė cilėt do tė garojnė pėr zgjedhjet e 22 tetorit.
Kryetari i AAK-sė Rexhep Kadriu me qellim tė mobilizimit tė kandidatėve pėr kėshilltar ka kėrkuar angazhim maksimal pėr tė kėrkuar votėn e qytetarėve tė Gjilanit dhe njeherit angazhim maksimal pėr tė hyrė nė balotazh edhe nė garėn pėr kryetar tė Komunės sė Gjilanit tė cilėn e synon Rexhep Kadriu.

Kadriu kandidatėve pėr kėshilltar komunal i percjelli edhe pėrshėndetjet e kryeministrit tė Kosovės z. Ramush Haradinaj, njeherit edhe kryetar i AAK-se.

AAK nė Gjilan garon me 38 kandidatė me njė listė shumė cilėsore qė pritet tė dominoj nė Kuvendin Komunal tė Gjilanit pas datės 22 tetor 2017, u shpreh Kryetari i AAK –se, Rexhep Kadriu./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma