PDK: Ekziston fryma pozitive pėr ta rikthyer fitoren nė Gjilan

Gjilan - Gjithė takimin e karakterizoi fryma pozitive, dhe vullneti shumė i madh pėr ta rikthyer fitoren e PDK-sė, nė krye me kandidatin pėr kryetar z. Zenun Pajaziti.
Tė martėn kryetari PDK-se, Kadri Veseli ka zhvilluar takim me Shtabin Zgjedhor tė PDK-sė nė Gjilan dhe me kandidatėt pėr Asamble komunale.

Gjithė takimin e karakterizoi fryma pozitive, dhe vullneti shumė i madh pėr ta rikthyer fitoren e PDK-sė, nė krye me kandidatin pėr kryetar z. Zenun Pajaziti.

Nė fjalėn e tij, Shefi i Shtabit Zgjedhor tė PDK-sė, z.Riad Rashiti, theksoi se optimizmi pėr fitoren e PDK-se ėshtė kthyer, sikur nė vitin 2007. PDK ėshtė alternativa e vetme serioze dhe zhvillimore pėr qytetaret e Gjilanit.

Kryetari i Degės, njeherit edhe Kandidati pėr Kryetar tė Komunės se Gjilanit z. Zenun Pajaziti, i falėnderoi strukturat e PDK-sė, pėr pėrkushtimin maksimal dhe punėn intensive qė po e bėjnė ēdo ditė nė teren, pėr ta rikthyer dinjitetshėm fitoren e PDK-sė nė Gjilan. Pajaziti, theksoi se me fitoren e PDK-sė, do tė fitojnė tė gjithė qytetarėt e Gjilanit pa dallim.

Nė fjalėn e tij, Kryetari i PDK-sė, z. Kadri Veseli ofroj mbėshtetje tė pa rezervė, nė tė gjitha drejtimet, pėr kryetarin e ardhshėm tė komunės sė Gjilanit z. Zenun Pajaziti.

Duke diskutuar pėr zhvillimet e fundit, Kryetari Veseli u shpreh se qytetarėt e Gjilanit, nuk duhet tė manipulohen nga propagandat folklorike, qė nuk kanė qėllime tė mira pėr Kosovėn.

Gjithashtu, ai pėrmendi edhe dėshtimet e shumta tė kryetarit aktual, gjatė mandatit tė tij qeverisės, duke theksuar se Gjilani meriton tė udhėhiqet nga njė kryetar qė bashkėndjenė problemet dhe nevojat e tė tė gjithė qytetarėve tė Gjilanit thuhet nė njoftimin e sektorit pėr Informim ė Shtabit Zgjedhor tė nėnshkruar nga Ilir Tahiri./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma