Talenti Feriz Sadiku ardhmėria e futbollit Kosovar

Gjilan - Futbollisti, Feriz Sadiku, nga Petroci i Gjilanit i cili jeton dhe vepron nė shtetin e Zvicrės po mahnit skuadrėn e tij St Gallen me lojėrat e tij nė fushėn e gjelbėrt.
Sadiku i cili me tė drejt do tė ketė njė karrierė tė shkėlqyer tė futbollit, pėrpos qė po tregon lojėra tė mira nė skuadrėn e tij ai ka lėnė edhe pėrshtypje tė jashtėzakonshme nė Pėrfaqėsuesen e Kosovėn U19 nė futboll.

Njė ftesė e marr nga Pėrfaqėsuesja e Kosovės pėr Sadikun ka bėrė qė ky futbollist tė ndihet krenar.
"Jam i lumtur pėr ftesėn qė kam marrė, ėshtė njė nder i veqant t`i mbroj ngjyrat e shtetit tė Kosovės, edhe pse kam lindur nė Zvicėr gjaku im rrjedhė pėr shtetin e Kosovės dhe pėr kėtė jam shumė i lumtur, do tė jap mė tė mirėn pėr shtetin e Kosovės pėr rezultate tė mira", ka theksuar talenti Sadiku.

Mesfushori ofanziv tani e 8 vite merret me futboll ndėrsa ende nuk i ka mbushur 18 pranvera, por ftesa e Pėrfaqėsueses sė Kosovės kėtė futbollist e ka bėrė qė nė tė ardhmen tė jetė njė futbollist i Kosovės qė do tė jap kontributin e tij.

"Nuk ka ma kėnaqėsi se tė luash pėr vendlindjen e familjarėve jam i kėnaqur me paraqitjen time gjatė kėtyre dy ditėve sa ishim nė grumbullim,
por jam shumė i emocionuar ku kam takuar shumė futbollist me kulturė dhe cilėsi tė lart, tė gjithė kėta futbollist do tė jenė ardhmėri e futbollit tė Kosovės", ka bėrė tė ditur 18 vjeqari, Feriz Sadiku.

Gjatė kėtyre dy ditėve sa ishte grumbullimi me kėta talenta, Sadiku ka lėnė njė pėrshtypje tejet tė mirė ku karakteristik e tij ishin pasimet dhe vizioni pėr lojė, ėshtė fat i madh pėr futbollin e Kosovės qė kemi kėsi lloj tė talenteve ku duhet pėrkrahur dhe nuk duhet humbur pasiqė kėta talenta janė ardhmėri e futbollit tė Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma