BE-ja e pėrkushtuar pėr tė ndihmuar Kosovėn

Pacolli ka falėnderuar Shefen e Zyrės sė BE-sė nė Kosovė pėr vizitėn, me ē’rast ka theksuar pėrkushtimin e tij tė plotė nė avancimin e qėllimeve tė pėrbashkėta, duke pėrfshirė kėtu edhe thellimin e bashkėpunimit rajonal pėr promovimin e sigurisė, stabilitetit, dhe prosperitetit nė rajonin e Ballkanit.
Zėvendėskryeministri i parė dhe Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Kosovės, Behgjet Pacolli, ka pritur sot nė takim Shefen e Zyrės sė BE-sė nė Kosovė/Pėrfaqėsuesen e Posaēme tė BE-sė, ambasadoren Nataliya Apostolova, me tė cilėn ka biseduar rreth procesit tė integrimit Evropian tė Kosovės si dhe rreth intensifikimit tė bashkėpunimit me vendet e rajonit.

“Ambasadorja Apostolova e pėrgėzoi Pacollin pėr detyrėn e re duke ritheksuar pėrkushtimin e BE-sė nė mbėshtetjen e Kosovės pėr pėrmbushjen e Agjendės pėr Reforma Evropiane”, thuhet nė njoftim.

Sipas njoftimit, Pacolli ka falėnderuar Shefen e Zyrės sė BE-sė nė Kosovė pėr vizitėn, me ē’rast ka theksuar pėrkushtimin e tij tė plotė nė avancimin e qėllimeve tė pėrbashkėta, duke pėrfshirė kėtu edhe thellimin e bashkėpunimit rajonal pėr promovimin e sigurisė, stabilitetit, dhe prosperitetit nė rajonin e Ballkanit.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma