Shqiptarėt dėbohen edhe nga Republika Dominikane

Njė numėr i shqiptarėve janė dėbuar edhe nga Republika Dominikane. Ndėrkohė, shumica e tė dėbuarve nė kėtė shtet janė nga Haiti.
Tė martėn autoritet dominikane kanė njoftuar se nė gusht tė vitit 2017, mė shumė se 11 mijė tė huaj nga Haiti, Shqipėria, Kina dhe Venezuela u riatdhesuan, shkruan ‘haitilibre.com’.

Nga gushti i vitit 2016 deri mė gusht 2017, 46.726 tė huaj nga 37 kombėsi, kryesisht haitianė, nuk ishin lejuar tė hynin nė territorin e Republikės Dominikane, pėrcjell albinfo.ch.

Sipas zyrtarėve, tė kthyerit erdhėn nga Afganistani, Shqipėria, Gjermania, Argjentina, Armenia, Belgjika, Brazili, Bullgaria, Kanadaja, Kina, Kolumbia, Kuba, Curaēao, Ekuadori, Spanja, Shtetet e Bashkuara, Franca, Gana, Greqia, Guajana, Haiti, India, Irani, Italia, Lituania, Meksika, Nepali, Holanda, Panama, Peru, Portugalia, Porto Riko, Rusia, Serbia, Tajvani, Trinidad e Tobago dhe Venezuela.

http://www.albinfo.ch/shqiptaret-depertohen-edhe-nga-republika-dominikane/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma