Befason Memushaj: Kjo skuadėr e Series A e bėn futbollin mė tė bukur nė botė

Ledian Memushaj ka debutuar tė dielėn nė darke nė radhėt e Beneventos, duke treguar se ėshtė pėrshtatur shumė shpejt me lojėn e skuadrės sė tij tė re.
Mesfushori ishte ndėr mė tė rrezikshmit ndaj Torinos dhe ndonėse skuadra e tij u mund nga njė gol nė shtesė, ai mori vlerėsime shumė pozitive nė Itali.

Pėr Beneventon, kjo ishte humbja e tretė nė po aq ndeshje tė luajtura dhe sfida e katėrt nė kampionat nė fundjavė, nuk do tė jetė edhe aq e thjeshtė, pasi pėrballė ėshtė Napoli i Elseid Hysajt, njė skuadėr tė cilėn Memushaj e vlerėson maksimalisht.

“Jemi tė ndėrgjegjshėm qė do tė shkojmė tė luajmė kundėr njė skuadėr qė luan futbollin mė tė bukur nė Itali, nė Europė dhe ndoshta nė tė gjithė botėn, tė paktėn sipas mendimit tim. Duhet tė shkojmė atje me ndėrgjegjėsimin se mund tė luajmė shanset tona. Duam ta sigurojė mbijetesėn ‘tullė pas tulle’”, deklaroi Memushaj

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma