Vozitėsja godet moto sharrėn, lėndohen dy vozitės dhe dy pasagjer

Viti - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Viti ka pranuar njė informatė pėr njė aksident trafiku.
Njėsitet patrulluese kanė dalė nė vendin e ngjarjes dhe nga hetimet e para dyshohet se deri te aksidenti tė ketė ardhur atėherė kur vetura Fiat Punto, me tabela 06, drejtuar nga vozitėsja shqiptare nė kthesė nuk mban anėn e djathtė tė lėvizjes ku e godet moto Sharrėn (pėr prerjen e druve), pa tabela regjistrimi drejtuar nga vozitėsi kosovar.

Si pasoj e aksidentit lėndime marrin drejtuesit tė dy mjeteve si dhe dy pasagjer qė ndodheshin nė veturė. Rasti procedohet nė Gjykatė njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma