Abrashi me koment 'bombastik' pėr teknologjinė VAR

Nė tė gjithė kampionatet europiane, pėrdorimi i video-asistentit (VAR) po komentohet mjaft pozitivisht pasi ka zgjidhur telashet e gjyqtarėve dhe po korrigjon gabimet e tyre.
Por pėr mesfushorin e Kombėtares shqiptare, Amir Abrashi, pėrdorimi i teknologjisė ka shėmtuar ndeshjet dhe lojtari i Fraiburgut nuk ka ngurruar ta shprehė hapur opinionin e tij.

“Ėshtė njė m… i madh, nuk mė pėlqen aspak. Me video-analizė ēdo gjė ėshtė e ngadaltė dhe ēdo faull duket shumė mė i rėndė. Ravet nuk dėshiron t’i thyejė kėmbėn, ai ėshtė djalė i mirė. Kjo me video ėshtė njė m… i madh”, ishte komenti i Abrashit pėr tė pėrditshmen gjermane “Kicker”.

Ai i referohej episodit tė fundjavės nė ndeshjen Fraiburg-Borusia Dortmund, ku shoku i tij i skuadrės, Ravet, u ndėshkua me tė kuq pas njė faulli kundėr Shmelcer, tė cilin gjyqtari e vlerėsoi fillimisht si tė denjė vetėm pėr karton tė verdhė.


“Me 10 lojtarė ishte shumė mė e vėshtirė ndaj njė skuadre tė tillė. Por e dinim se duke punuar nė mbrojtje mund t’ia dilnim, gjėja kryesore ishte tė mos pėsonim”, tha Abrashi i cili luajti 90 minuta nė barazimin 0-0.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma