PDK nė Kllokot kėrkon qė tė hetohet Sreqko Spasiq

Gjilan - Prokuroria Themelore nė Gjilan duhet tė hetojė Udhėtimet Zyrtare tė dyshimta tė Kryetarit Komunės Klllokotit Streqko Spasiq dhe punėsimin e mbi 15 personave nė mėnyrė kundėr Ligjore!
Kryetari i Komunės Kllokotit vazhdon duke shkelur Ligjet e Republikės Kosovės duke keqpėrdorur parat e Taksapaguesve qytetarėve Shqiptarė dhe Serb!

Qė nga marrja e mandatit si Kryetar i Komunės Kllokotit sipas PDK-sė, ai ka keqpėrdor detyrėn zyrtare, duke larguar shumė punėtorė nga vendet e tyre tė punės dhe duke vazhduar me punėsim tė militantėve tė partisė sė tij dhe disa shqiptarė mbėshtetės tė tijė!

Kryetari i komunės sė Kllokotit nė tė gjitha shpenzimet e tij Zyrtare jashtė Shtetit nuk i ka mbyllur dhe pėr kėtė ekziston dyshimi se Kryetari i Komunės Kllokotit, Streqko Spasiq mjetet e Komunės Kllokotit i ka shfrytėzuar pėr qėllime tė tija personale dhe pėr interesa tė Strukturave Paralele Serbe!

Kryetari i Komunės Kllokotit Streqko Spasiq nė takimet e tij Zyrtare jashtė Shtetit saktėsisht nė Kroaci, Slloveni dhe Zvicėr, i ka Keqpėrdor paratė e buxhetit tė Komunės Kllokotit dhe sikurse shpenzimet e tjera tė udhėtimeve jashtė Shtetit edhe kėto shpenzime nuk i ka mbyllur!

Partia Demokratike e Kosovės Dega nė Klllokot gjithmonė ka reaguar dhe kėrkuar nga Prokuroria Themelore nė Gjilan tė hetojė keqpėrdorimet e Kryetarit Spasiq!

Edhe Agjencia Kundėr Korrupsionit sė bashku me Prokurorin Themelore nė Gjilan duhet tė hetojė keqpėrdorimin detyrės zyrtare tė Kryetarit Komunės Kllokotit Streqko Spasiq i cili pėr dy muaj ka punėsuar nė mėnyrė tė kundėrligjshme mbi 15 persona dhe ka fshehur Librin e Protokollit nė zyrėn e tij duke e mbajtur tė fshehtė protokollin e Kontratave tė personave tė punėsuar nga Kryetari Spasiq!

Partia Demokratike e Kosovės Dega nė Kllokot kėrkon nga Prokuroria Themelore nė Gjilan tė nisė menjėherė hetimet ndaj Spasiqit mbi dyshimet e bazuara nė veprave tė kundėrligjshme tė cilat argumentohet me fakte dhe dėshmi tė cilat i posedojmė thuhet nė reagimin e PDK-sė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma