Lėvizja Qytetare "Vatra" priti nė zyret e saja Deputetin Shqiptar nė Parlamentin e Serbisė

Kryetari i Lėvizjes Qytetare "Vatra" z.Kushtrim Kadriu sė bashku me bashkėpunėtorė priti nė zyrėn e tij deputetin e parlamentit tė Serbisė z.Fatmir Hasani.
Kryetari e falėnderoj z.Hasanin pėr vizitėn qė ja bėri Lėvizjes Qytetare "Vatra", madje i pari i "Vatrės" njoftoi z.Hasanin pėr punėn qė po e bėjnė pėr Shqiptarėt e dėbuar nga Bujanoci, Medvegja, dhe Presheva.

Kurse Deputeti nga Kosova Lindore e falėnderoi kryetarin pėr pritjen dhe premtoi se do bėjė gjithēka qė Shqiptarėt e dėbuar nga Kosova lindore tė pajisėn me dokumente identifikimi, por edhe nė ndihmė tė atyre qė dėshirojnė tė kthehen nė "vatrat" e tyre./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma