Fiku i shijshėm posedon veti tė ndryshme shėruese

Fiku, pos se ėshtė i shijshėm, pėrmban edhe veti tė ndryshme shėrues.
Nėse ju mungon kapsllėku, bluani 500 gr. fik dhe ia shtoni edhe 5 gr miell tėrshėre. Mė pas mund t'ju jepni formė dhe t'i futni nė frigorifer tė mbuluara nė folie dhe ta konsumoni nė lukth tė thatė pėr ēdo mėngjes.

Pėr shėrimin e shputave tė vrazhda dhe grumbullimeve tė tjera nė lėkurė, pėrdorni lėngun e fikut. Po ashtu, nėse nuk dėshironi ta pėrdorni lėngun, nė mbrėmje e ndani njė fik pėrgjysmė, e aplikoni nė thembėr dhe e siguroni me fashė dhe e lini deri nė mėngjes. Nė mėngjes e hiqni, kėmbėt i fusni nė ujė tė ngrohtė.

(Kosova Sot)

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma