Demhasaj i jashtėzakonshėm, gol dhe asistim pėr Luzernin

Shkėlqim Demhasaj ka vazhduar tė shpėrthej nė elitėn e futbollit zviceran.
Sulmuesi i talentuar kosovar ka qenė vendimtar pėr skuadrėn e tij Luzern.

Luzern u pėrballė nė shtėpi me skuadrėn Thun, ndėrsa dyshja shqiptare Shkėlqim Demhasaj dhe Hekuran Kryeziu ishin nė bankėn rezervė, ky i fundit shkaku i lodhjes pas ndeshjeve me kombėtaren.

Demhasaj u inkuadrua nė lojė nė mimutėn e 35-tė, pėr tė qenė zėvendėsimi perfekt pėr Markus Babel.

Klubi bardh e kaltėr ishte duke pėsuar humbje 0-2, por gjithēka u kthye falė talentit nga Kosova.

Fillimisht djaloshi i arté kosovar asistoi tek Follonier nė minutėn e 68 pėr tu ngushtuar rezultati nė 1-2.


Ndėrkohė goli i barazimit ishte tejet i bukur nga Demhasaj, kut me njė goditje tė fuqishme nė minutėn e 84 mposhti portierin mysafir.

Ky ishte goli i dytė nė kampionat pėr 21-vjeēarin qė ngadalė por sigurt po bėhet i rėndėsishėm nė Luzern.

Duhet cekur se nė kėtė sfidė u paraqit nė fushė edhe Hekuran Kryeziu nga minuta e 46 duke luajtur rol tė madh nė frikthimin e Luzernit.

Pas shtatė ndeshjeve nė Superligė, Luzern zė pozitėn e katėrt nė tabelė me 10 pikė tė grumbulluara. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma