Mos tė nxitohemi!

Nga Fadil Maloku - Tė gjykojmė racionalist dhe t’i japim kohė kėsaj qeverie!
Z. Kryeministėr Ramush Haradinaj!
1. Qė nė fillim tė sugjeroj miqėsisht (ngase, njihemi qė moti), e padyshim edhe sinqerisht (se nuk kam asnjė ambicie tė bėhem kėshilltari Juaj!), qė tė kuptosh peshėn dhe rėndėsinė e; rrethanave, ambientit, dhe sfidave qė gjendet Kosova dhe qytetarėt e sajė nė procesin e shtetndėrtimit!
2. Uroj, qė tė dėshmosh, idealin, ambicien dhe kurajon tėnde pėr t’i ēuar deri nė fund sakrificat qė i bėre nė luftė, por, edhe nė pritjet e qytetarėve tani nė paqe, nė mėnyrė qė tė dalėsh faqebardhė!
3. Si prind, pedagog, po edhe si qytetarė i kėtij vendi, tė premtoj se do jem shumė korrekt pėr vendimet tuaja tė drejta dhe nė favor tė interesit kombėtar, por, edhe shumė i rreptė, nė padrejtėsitė, apo gabimet eventuale nė qeverisje tuaj!
4. Tė lutem, maksimalizoj 100 ditėt e para qė i ke tė garantuara si rregull tė pashkruar, dhe na bind qė je ai Rambo i sakrificės dhe idealit, ngase, pas 100-shit, asnjė sec. S’do ta fal kush!?
5. Kėtė premtim e bėjė publik, dhe le tė mė mbajnė pėr fjalė, tė gjithė miqtė, kolegėt dhe e studentėt e mi. Tė uroj, punė tė mbarė dhe suksese sa mė prekėse nė kėtė mandat!

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma