Kasami rikthehet me gol nė Zvicėr

Pajtim Kasami ka asistuar e shėnuar pėr Sionin, qė pėsoi humbje nga Grasshoppersi me rezultat 3:2.
Futbollistit shqiptar, Pajtim Kasamit nuk i ėshtė dashur shumė qė tė lė gjurmė nė Superligėn zvicerane, shkruan albinfo.ch.

Kasami asistoi dhe shėnoi, por fatkeqėsisht skuadra e tij pėsoi humbje nga Grasshoppersi me rezultat 3:2.

Kasami asistoi nė minutėn e 10-tė, derisa realizoi nė minutėn e 27-tė, por nuk i mjaftoi skuadrės sė tij qė tė kthehet me pikė. Kasami, Ermir Lenjani e Burim Kukeli luajtėn titullarė pėr Sionin, derisa Nedim Bajrami pėr Grasshoppersin. Ai u zėvendėsua nė minutėn e 86-tė nga Alban Pnishi.

Gol tė dielėn nė Superligėn zvicerane ka shėnua edhe Shkėlqim Demhasaj. Ai realizoi nė minutėn e 84-t, duke barazuar 2:2 ndaj Thunit. Mesfushori i Kosovės, Hekuran Kryeziu luajti nga minuta e 46-tė pėr Luzernin.

http://www.albinfo.ch/kasami-rikthehet-me-gol-ne-zvicer/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma