Shqiptarėt e Luginės shpresojnė nė qeverinė Haradinaj

Shqiptarėt nė Luginėn e Preshevės shpresojnė nė reflektim tė Qeverisė Haradinaj qė tė angazhohet mė shumė pėr pėrmirėsimin e tė drejtave tė tyre.
Formimin e institucioneve tė Republikės sė Kosovės, shqiptarėt nė Luginėn e Preshevės e kanė mirėpritur, ndėrkohė qė ata shpresojnė nė qeverinė Haradinaj, qė do tė reflektojė nė pėrmirėsimin e tė drejtave tė tyre.

Aliu Shqiptarėt nė Preshevė, Bujanoc e Medvegjė, do tė mund tė jetojnė nė njė pozitė mė tė mirė vetėm atėherė kur dy shtetet shqiptare tė jenė tė qėndrueshme dhe kur ata do tė interesohen pėr bashkėkombėsit e tyre nė kėtė zonė, vlerėsojnė qytetarėt e kėtushėm.

Telegrame urimi pėr formimin e institucioneve tė reja nė Kosovė kanė dėrguar edhe pėrfaqėsuesit institucionalė e politikė tė kėtushėm.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma