Shqiptari e pranon vrasjen ndaj 25-vjeēares shqiptare

Mė herėt ishte raportuar se vrasje kishte ndodhur pėr motive tė dobėta, sepse vajza e kishte refuzuar pėr kafe.
Nė fillim tė vitit tė kaluar, njė ngjarje tronditėse kishte ndodhur nė Londėr. Njė shqiptar kishte mbytur me thikė bashkėkombėsen e tij, madje siē ishte raportuar pėr motive shumė tė dobėta.

“Daily Mail” raporton se shqiptari e ka pranuar vrasjen e 25-vjeēares. Arben Rexha kishte mbytur me thikė Elidona Demiraj nė “Jessop nė Graham Street”, Islington, nė veri tė Londrės, mė 31 janar 2016, pėrcjell albinfo.ch.

Fqinjėt kishin raportuar se kishin dėgjuar britma me zė tė lartė dhe njė goditje tė fortė, para se Elidona u gjet me plagė tė rėndė dhe pėrkundėr pėrpjekjeve tė mjekėve, ajo kishte ndėrruar jetė. Madje, ajo kishte shkuar nė Britani vetėm 3 muaj para se tė ndodhte kjo ngjarje.

Halili, babai i saj ka thėnė se gjendja e familjes nuk ėshtė e mirė, sepse kanė humbur dashurinė e tyre, dhe kjo ngjarje ka lėnė pasoja. Shqiptarėt e Londrės kishin grumbulluar 3 mijė euro qė tė dėrgojnė trupin e saj nė Shqipėri.

Rexha pranoi vrasjen pėr tė marrė njė dėnim mė tė vogėl. Vendimi pėrfundimtar ėshtė shtyrė pėr 20 tetor.

Mė herėt ishte raportuar se vrasje kishte ndodhur pėr motive tė dobėta, sepse vajza e kishte refuzuar pėr kafe.

http://www.albinfo.ch/e-vrau-se-e-refuzoi-per-kafe-shqiptari-e-pranon-fajin/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma