Gjilani organizoj garėn mbarėkombėtare nė Bodyboulding dhe Fitnes

Gjilan - Nė Komunėn e Gjilanit me mbėshtetje tė kryetarit tė Komunės, Lutfi Haziri ėshtė mbajtur kampionati mbarėkombėtar nė Fitnes “Men’s Classic” dhe nė Bodybouldingut, i organizuar nga Federata e Bodybuildingut dhe Fitnesit tė Kosovės, nė tė cilin kanė marrė pjesė garues tė shumtė nga Kosova, Shqipėria dhe Maqedonia.
“Kjo sallė ėshtė e vogėl pėr tė bėrė vend pėr tė gjithė tė interesuarit. Komuna e Gjilanit ėshtė e pėrkushtuar pėr sportin. Ka investuar dhe do tė vazhdojmė tutje me investime, sepse kryetari Haziri nė programin e tij, ka planifikim tė posaēėm pėr secilėn disiplinė sportive. Urojmė tė gjithė garuesit dhe dėshirojmė qė aktivitete tė tilla sportive tė kemi gjithnjė e mė shumė”, ka thėnė mes tjerash pėrgjegjėsi pėr sport, Malazog Hoxha.

Ndėrsa kryetari i federatės sė Bodybuildingut tė Kosovės, Esat Lata, Boban Goroski, nga Maqedonia dhe sekretari i federatės shqiptare, Rando Kukeli, kanė vlerėsuar lartė angazhimin dhe punėn qė ėshtė bėrė nė Gjilan pėr sportin, derisa njėzėri kanė pranuar se kjo garė ėshtė mė e mira e organizuar nė kėtė disiplinė deri mė tani.


Rezultatet e garės mbarėkombėtare tė mbajtur nė Gjilan janė si vijon:

1. Kategoria Men’s Physique junior deri 23 vjet, vendi i parė, Rilind Lama – Gjakovė,

2. Kategoria Men’s Physique deri 174 centimetra, vendi i parė, Qemal Gashi – Pejė,

3. Kategoria Men’s Physique deri 178 centimetra, vendi i parė, Rilind Lama – Gjakovė,

4. Kategoria Men’s Physique mbi 178 centimetra, vendi i parė, Ilir Spahija – Pejė,

5. Kategoria Apsolut Men’s Physique, kampion Apsolut, Rilind Rama – Gjakovė,

6. Kategoria Apsolut Mbarėkombėtar Men’s Physique, Edmond Met Hasani – Shqipėri,Kategoria Men’s Classic

1. Kategoria Junior deri 23 vjet, vendi i parė Aldon Sadiku – Ferizaj,

2. Kategoria Men’s Classic deri 180 centimetra, vendi i parė, Aldon Sadiku – Ferizaj,

3. Kategoria Men’s Classic mbi 180 centimetra, vendi i parė, Barlet Muhaxhiri – Gjakovė,

4. Kategoria Apsolut Men’s Classic, kampion apsolut, Barlet Muhaxhiri – Gjakovė,Kategoria Women Wellnes Femrat vendi i parė, Gentiana Beqa, Prishtinė,

Kategoria Women Physique vendi i parė Fitore Hana – Gjakovė,

Kategoria Women Physique Mbarkombėtarė Femrat, Gabriela Trupi – Tiranė

Kategoria Body Fitness femrat, vendi i parė Edona Luta – Prishtinė,

Kategoria Ėomen Body Fitness mbarkombėtarė, vendi i parė Holta Pilz – Tiranė,Kampionati i Kosovės nė bodybuilding

1. Kategoria deri nė 23 vjetė, vendi i parė Argjir Osmani – Gjilan,

2. Kategoria deri nė 70 kilogram, vendi i parė Valmir Sabedini – Gjilan,

3. Kategoria deri nė 80 kilogram, vendi i parė Betim Krasniqi – Gjilan,

4. Kategoria deri 90 kilogram, vendi i parė, Kujtim Lepaja – Prishtinė,

5. Kategoria deri 100 kilogram, vendi i parė, Xhevat Asllani – Ferizaj,

6. Kategoria mbi 100 kilogram, vendi i parė, Prend Duhani, Klinė,

7. Kategoria veteran mbi 40 vjet dhe mbi 50 vjet janė Bajram Musliu – Gjilan dhe Sherif Flugaj – Prizren,Ndėrsa kampion absolut i Kosovės dhe kampion mbarėkombėtar nė bodybuilding ėshtė Betim Krasniqi nga Gjilani.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma