Tre shqiptarėt dėnohen me 17 vjet burg nė Britani

A. Lami ėshtė dėnuar me nėntė vjet burg, R. Vasija me dy dhe O. Uku me gjashtė.
Tre shqiptarė nė Britani tė Madhe janė dėnuar nė total me 17 vjet burg, pėr shkak se shpėrndanin drogė nė rrugėt e Londrės, madhe tė klasit A, shkruajnė mediat britanike.

A. Lami, 23 vjeē, R. Vasija, 20 vjeē dhe O. Uku 22 vjeē, u kapėn kur policia britanike kishte bastisur ‘ēerdhen’ e tyre nė Stratford, nė lindje tė Londrės. Aty ishin gjetur pako tė mėdha kokaine, si edhe shumė para, pėrcjell albinfo.ch.

Policia britanike kishte hetuar pėr njė kohė kėtė treshe, qė ėshtė kapur mė nė fund. Operacioni ishte i suksesshėm, derisa i janė gjetur edhe 178 mijė funte nė njė qese.

A. Lami ėshtė dėnuar me nėntė vjet burg, R. Vasija me dy dhe O. Uku me gjashtė.

http://www.albinfo.ch/tre-shqiptaret-denohen-me-17-vjet-burg-ne-britani/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma