Bisedimet mes shqiptarėve tė Luginės dhe Beogradit pritet tė fillojnė nė tetor

Bisedimet me pėrfaqėsuesit shqiptarė rreth planit shtatė pikėsh do tė vazhdojnė nė muajin tetor, ka thėnė Zoran Stankoviq, kryetar i Trupit Koordinues pėr komunat Bujanoc, Preshevė dhe Medvegjė.
Ai gjatė qėndrimit tė tij nė komunėn e Bujanocit tha se prźt qė nė kėtė bisedime do tė zgjidhej disa problem qė ekzistojė, shkruan bujanovacke, transmeton Titulli.com.

“Ky planė pėrveē tjerash pėrfshinė integrimin e shqiptarėve nė institucionet shtetėrore dhe pėrmirėsimin ekonomik”, theksoi Stankoviq.

Pėrfaqėsuesit politik shqiptarė nė Luginė tė Preshevės nė qershor tė vitit 2013kanė dorėzuar qeverisė nė Beograd planin shtatė pikėsh pėr pėrmirėsimin e pozitės nė kėtė rajon./Titulli.com/


Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma